X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

پشت پرده شبکه اهل بیت؟!!!

فرهنگی مذهبی- نیازمندی ها - یارانه - و خیلی چیزای جالب دیگه

فدک، واقعیت یا افسانه؟ (قسمت آخر)

هدف فاطمه علیها سلام از مطالبه فدک 

در بخش آخر این موضوع به هدف حضرت زهرا (علیها سلام) از مطالبه فدک می پردازم.
در ماجرای مطالبه‌ی فدک از ابوبکر توسط فاطمه زهرا علیهاسلام باید چند نکته را مد نظر قرار داد:

اولا: فدک حق مسلم حضرت زهرا علیهاسلام بود و گرفتن حق در هیچ قانون و اجتماع و ملتی اشکال ندارد.
ثانیا: با استدلالات محکمش، مظلومیتش ثابت شد و در واقع ظلم ابوبکر به اثبات ‏رسید.
"در این باره با توجه به اهمیت موضوع عین عباراتی را از مقتلی که راویانش از اهل سنت هستند نوشته ام:
فاطمه برای گرفتن فدک ابتدا ادعای ملکیت کرد به همین خاطر فاطمه نزد ابی بکر رفت و به وی گفت:پیامبر(ص)در زمان حیات خود فدک را به من اختصاص داد و آنرا به من بخشید ! فدک را به من برگردان ! سپس ابی بکر از فاطمه بینه و شاهد خواست.
علی بن أبی طالب برای فاطمه شهادت داد.ابوبکر در ظاهر برای اثبات اینکه پیامبر فدک را در زمان حیات خود به فاطمه بخشیده از فاطمه شاهد کامل خواست !! به همین خاطر گفت:ای دختر رسول خدا تو خود می دانی که برای قبول کردن این امر باید یا دو مرد یا یک مرد و دو زن شهادت بدهند !! یک شاهد دیگر بیاور ! این ادعا ،ادعائی است که ثابت نمی شود مگر به شهادت یک مرد و دو زن !! فاطمه هم امَ ایمن و رباح غلام پیامبر(ص)را حاضر ساخت و آندو نیز شهادت دادند که پیامبر فدک را به وی بخشیده است.
فاطمه به ابی بکر گفت:امَ ایمن شهادت می دهد که رسول خدا (ص) فدک را به من بخشید.ابوبکر که دیگر تمام راهها را بر خود بسته دید گفت : این مال پیامبر (ص) نبود تا به کسی ببخشد !!!
"
ثالثا: فاطمه زهرا علیها سلام گویا غصب فدک را بهانه‏ای قرار داد تا به مردم بفهماند ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام هم غصب شده است.
و به همین جهت است که وقتی ابن ابی الحدید از استادش می‌پرسد:« آیا فاطمه در ادعای خود صادق بود؟«
استاد می‏گوید: بله»
ابن ابی الحدید می‏گوید:« چرا ابوبکر فدک را به فاطمه علیهاسلام برنگرداند؟
استاد تبسمی می‏کند و می‏گوید: اگر ابوبکر فدک را برمی‏گرداند، فاطمه علیها سلام فردا می‏آمد و ادعای خلافت شوهرش را می‏کرد و ابوبکر را از خلافت کنار می‌زد و ابوبکر هم هیچ چاره‏ای نداشت.»

رابعا: فاطمه زهرا علیهاسلام به دلیل نص آیه قرآن(آیه تطهیر)، از هر گونه زشتی و شر، پاک و مطهر است. او می‏گوید فدک مال من است و پدرم به من بخشیده، ولی ابوبکر می‏گوید « لا اعرف صحه قولک » یعنی نمی‏دانم که تو راست می‏گویی یا دروغ. هر مسلمانی می‌فهمد که ابوبکر در واقع آیه قرآن را رد می‌کند، زیرا وقتی فاطمه معصوم و مطهر چنین ادعایی می‏کند حتما راست می‏گوید.

نتیجه اینکه فاطمه علیهاسلام از مطالبه فدک یک هدفهای عالی و معنوی را دنبال می‏کرده است و الا در زمان حیات رسول الله هم که فدک را در اختیار داشت و کارگران در آنجا کار می‏کردند و اگر هدف آن حضرت از مطالبه فدک ،کسب مادیات دنیا بود چرا عوایدش را در راه خدا و فقرا و مساکین بذل و بخشش می‏نمود و برای خودش ذخیره و پس انداز نمی کرد؟حال آنکه در آن زمان مالکیت فدک بطور کامل در اختیار او بود.


امیدوارم که این مجموعه ای که جمع آوری کردم و برای شما در سایت قرار داده ام ، برایتان مفید بوده باشد.البته ماجرای فدک ،بسیار با اهمیت بوده و آنچه من در اینجا گذاشتم فقط قسمتی از آن است که به نظرم در حوصله جمع می گنجید و ماجرای فدک آنقدر مطلب ناگفته دارد که حتی اگر چندین هزار صفحه هم درباره اش بنوسیم باز جای نوشتن دارد!
در پایان این نوشته را تقدیم می کنم به:
به تو ای مادر پهلو شکسته و مهربانم!
به تو ای مادر خسته و داغدارم!
به تو ای مادر مظلومم!
به تو ای مادری که حقت غصب شد!
به تو ای مادری که با ظلمت جاهلیت لگدکوب شدی!
به تو ای محسن!
به تو ای دردانه فاطمه!
به تو ای عزیزی که روز تولد و شهادتت یکی بود!
بزودی مهدی می آید و انتقام خون پاکت را از آن دژخیمان خواهد گرفت!
 

منبع: http://www.ghadir.ca/

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 29 اردیبهشت 1390 ساعت 07:57 ق.ظ | نویسنده: غلامعلی حسینی بهجانی | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد