X
تبلیغات
رایتل

پشت پرده شبکه اهل بیت؟!!!

فرهنگی مذهبی- نیازمندی ها - یارانه - و خیلی چیزای جالب دیگه

یک کتاب عالی

سلام! از این هفته قصد دارم کتاب های جالبی رو که خودم خوندم یا به اصطلاح از این بر اون بر ازشون تعریف شنیدم رو به شما دوستان خوبم معرفی کنم. امیدوارم مورد توجهتون قرار بگیره. انشاءالله....


و اما اولین کتاب که می خوام بهتون معرفیش کنم اسمش هست: " همپای صاعقه" که نویسندگان محترم این کتاب آقای "گل علی بابایی و حسین بهزاد" هستند. ایشون دیشب به برنامه "راز" که شخصا خیلی این برنامه رو دوست دارم دعوت شده بودند (حالا دیگه حساب کنید ایشون چه شخصیتی دارن). پیشنهاد می کنم حتما کتاب رو بخرید و بخونید. از این نویسنده کتاب های دیگه ای هم منتشر شده که سعی می کنم بعدا در همین پست اسم اونا هم براتون فهرست می کنم ولی تأکید روی همین همپای صاعقه دارم. 

البته یه نکته ای رو هم بگم که خیلی مهمه این کتاب رو رهبر و مقتدایم حضرت امام خامنه ای هم پیشنهاد داده اند.
قسمتی از متن کتاب همپای صاعقه در ادامه مطلب...

قسمتی از متن کتاب "همپای صاعقه"


در پی آغاز جنگ، مقاومت اندک نیروهای نظامی ایران در برخی خطوط مرزی سبب گردید تا نیروهای دشمن به سهولت ضمن عبور از مرز، به سوی اهداف از پیش تعیین شده خویش پیشروی کنند. در جبهه غرب، یگان های مجهز ارتش عراق، شامل لشکر 7کرکوک، لشکر 12 زرهی و لشکر 91 سلیمانیه، از مرز خسروی و قصر شیرین عبور کردند؛ لشکر 7 و لشکر 12 زرهی به سهولت مناطق «سومار» و «نفت شهر» را اشغال کردند و لشکر 91 بدون برخورد با کمترین مانع بازدارنده ای، به طرف مناطق «خسروی و قصر شیرین» پیشروی کرد. همزمان با این یورش گسترده، سپاه دوّم نیروی زمینی ارتش عراق، تیپ 81 زرهی خود را از محور مرزی «پاسگاه هدایت»- حدفاصل «سر پل ذهاب» و قصر شیرین - و لشکر 8 پیاده کوهستان و لشکر 6 زرهی را وارد خاک ایران کرد. یگان های مزبور، ضمن بستن عقبه شهر قصر شیرین، امکان عقب نشینی را از معدود قوای زرهی ایرانی حاضر در این منطقه سلب کرده، ضمن به اسارت گرفتن آنان، قصر شیرین را نیز اشغال کردند. حرکت بعدی ارتش بعث، پیشروی واحدهای تانک و کماندویی جمعی لشکر 6 زرهی و لشکر 8 پیاده کوهستان به سمت سرپل ذهاب برای اشغال این شهر سوق الجیشی بود. با مقاومت جمع کوچکی از نیروهای سپاه، ارتش و داوطلب مردمی، تحت فرماندهی «محمد بروجردی»، «علی اصغر وصالی»، سرگرد «حسین ادبیان»، «محمّدرضا فراهانی»، عقابان آذربال هوانیروز «علی اکبر قربان شیرودی» و «احمد کشوری» و نیروهای نامنظم تحت امر «سعید گلاب بخش» (معروف به محسن چریک)، سرپل ذهاب از خطر سقوط و اشغال حتمی رهایی یافت.

در محور مرزی «اورامانات»- حدفاصل مریوان تا پاوه - نیروهای کماندویی تحت امر تیپ 116 پیاده کوهستان سپاه یکم ارتش بعث به همراه شمار زیادی از عناصر مسلح ضدانقلاب، ضمن عبور از مرز، پیشروی خود را آغاز کردند؛ اما در برابر مقاومت معدود نیروهای سپاهی و ارتشی تحت فرمان «احمد متوسّلیان»، «ناصر کاظمی»، «محمّدابراهیم همّت» و سرگرد «رسول عبادت»، توان ادامه نفوذ را از دست داده، بناچار تنها به اشغال ارتفاعات مرزی سوق الجیشی «قوچ سلطان»، «ملخورد» و دالان مرزی کوهستانی «نوسود» - حد فاصل شهرهای مرزی «پنجوین» تا «طویله ی» عراق - اکتفا کردند.

...در محور جنوب غربی اهواز، لشکر 5 مکانیزه ارتش عراق، پس از تصرف منطقه سوق الجیشی «جف یر» و «پادگان حمید»، تا منطقه «نورد» - در پانزده کیلومتری جنوب اهواز- پیشروی کرد و سپس، به دلیل شکست لشکر 9 زرهی در نفوذ به شمال اهواز، از حرکت باز ایستاد. در منتهی الیه جنوبی خوزستان، لشکر 3 زرهی به همراهی تیپ 33 نیروی مخصوص ارتش عراق، برای اشغال «خرّمشهر» و «آبادان» وارد عمل شدند که بر اثر مقاومت مردم و چند صد تن از نیروهای بسیجی، سپاهی و ارتشی تحت فرماندهی «سیّدمحمّدعلی جهان آرا»، «سیّدعبدالرضا موسوی»، سرگرد «حسین حسنی سعدی» و سرگرد «حسن اقارب پرست» در خرّمشهر، تا چهارم آبان 1359 (به مدت 34 روز)، دشمن نتوانست این شهر را تصرف کند.
در موقعیتی که هیچ گونه موضع دفاعی در منطقه وجود نداشت، شهر آبادان را به محاصره درآوردند. این نیروها از اوایل آبان ماه، ضمن عبور از رودخانه «بهمن شیر» و از طریق نخلستان های «کوی ذوالفقاری»، یورش های سنگین خود را به داخل شهر آبادان آغاز کردند؛ لیکن در چهارده آبان 1359، با ایستادگی مدافعین شهر، متشکل از نیروهای مردمی، ژاندارمری، ارتش و فداییان اسلام به فرماندهی «سیّد مجتبی هاشمی»، متحمل شکست سنگینی شدند، مدافعین شهر، ضمن عقب راندن متجاوزین از نخلستان های کوی ذوالفقاری و ممانعت از عبور واحدهای عراقی از رودخانه بهمن شیر، ضربت هولناکی بر استراتژی نظامی عراق وارد آوردند. هرچند ماشین جنگی خصم از تحقق بخشیدن به وعده صدّام مبنی بر «فتح سه روزه خوزستان» عاجز ماند، لیکن بیش از پانزده هزار کیلومتر مربع از اراضی ایران را به اشغال خود درآورد. میزان چشمگیر پیشروی های ارتش عراق در خاک جمهوری اسلامی و ضربات شدید اولیه وارد شده به ایران بر اثر این تجاوز برق آسا، به حدی برای کاخ سفید مسّرت بخش بود که جیمی کارتر- رئیس جمهور وقت آمریکا- در نخستین واکنش رسمی نسبت به آغاز جنگ اعلام کرد:... هرچند ما از کشته شدن انسان ها در جنگ متاسف می شویم، اما امیدواریم که این جنگ، ایرانی ها را بر سر عقل آورده باشد.

تاریخ ارسال: جمعه 24 دی 1389 ساعت 10:56 ق.ظ | نویسنده: غلامعلی حسینی بهجانی | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد